Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Biblioteka

Biblioteka

„ Książko, najwierniejszy towarzyszu w podróży życia, milczący w nieszczęściu, gadatliwy w radości - mówiący tylko wtedy, gdy się słuchać pragnie - jesteś jednym z najcenniejszych darów,

jakie nam zesłali bogowie na nasz padół "

Jarosław Iwaszkiewicz

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów

PONIEDZIAŁEK         OD GODZ.7.40 DO GODZ.14.15

WTOREK                    OD GODZ.7.40 DO GODZ.14.15

ŚRODA                       OD GODZ.7.40 DO GODZ.14.15

CZWARTEK                OD GODZ.7.40 DO GODZ.14.15

PIĄTEK                        OD GODZ.7.40 DO GODZ. 13.40

Każdego roku do grona swoich czytelników przyjmujemy uczniów klasy I , przygotowując uroczyste pasowanie na czytelnika.

Biblioteka sukcesywnie powiększa swój księgozbiór o nowe, ciekawe lektury, słowniki i encyklopedie.

Ponadto w bibliotece naszej są cztery stanowiska komputerowe –Centrum informacji multimedialnej , z których korzystają uczniowie , poszerzając swe wiadomości , przygotowując się do zajęć .

Na każdej przerwie i podczas wolnych lekcji uczniowie chętnie przychodzą , korzystają z ICM, oraz z czasopism , przeglądając je i czytając oraz wypożyczając książki. Można u nas również w spokoju odrobić lekcje, pouczyć się . Wychodząc naprzeciw czytelnikom organizujemy również konkursy czytelnicze według zainteresowań uczniów.

Regulamin wypożyczalni i czytelni:

1. Z wypożyczalni i czytelni mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.

2. Każdy uczeń zobowiązany jest zaznajomić się z regulaminem wypożyczalni i czytelni.

3. W wypożyczalni należy mówić półgłosem.

4. W czytelni obowiązuje cisza.

5. Do biblioteki należy wchodzić spokojnie, z czystymi rękami i bez śniadania.

6. Czytelnik odpowiada materialnie za zniszczenie, uszkodzenie lub poplamienie wypożyczonych przez siebie książek.

7. Uczeń, u którego w domu panuje choroba zakaźna, nie może korzystać z biblioteki

WYPOŻYCZANIE KSIĄŻEK
1. Czytelnik może wypożyczać książki wyłącznie na swoje nazwisko.

2. Wypożyczonych książek nie można odstępować komu innemu.

3. Jednorazowo można wypożyczyć 2 ksiązki na okres 2 tygodni.

4. W szczególnych przypadkach można prosić o prolongatę książki.

5. W czytelni można korzystać ze wszystkich zbiorów tj. księgozbioru podręcznego, czasopism i zbiorów wypożyczalni.

6. Z księgozbioru podręcznego i czasopism można korzystać tylko na miejscu, w czytelni.

7. Czasopisma odnosi się na ustalone miejsce.

8. W każdym roku szkolnym wszystkie wypożyczone książki winne być zwrócone do biblioteki do końca maja. W przypadkach uzasadnionych biblioteka może żądać zwrotu książek przed upływem ustalonego terminu.