Założenia programu

„W NASZEJ GMINIE JEST WESOŁO”

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa naszej wsi oraz aktywnej grupie mieszkańców  Nieformalna Grupa animatorów Kultury wyraziła chęć nieodpłatnego prowadzenia zajęć w świetlicy dla wszystkich chętnych dzieci ze wsi Wądroże Wielkie i okolic. Działania  lokalne skierowane są  do dzieci i młodzieży z terenu gminy Wądroże Wielkie, które nie mają gdzie i nie do końca wiedzą jak można pożytecznie, przyjemnie i z korzyścią dla siebie i innych spędzić czas wolny.  Zajęcia w świetlicy wiejskiej prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę nauczycielską, a skupiać będą wokół siebie wszystkich aktywnych mieszkańców wsi, dla których problem znudzonych dzieci i młodzieży nie jest obcy.

Na zajęciach plastyczno- rękodzielniczych dzieci poznają  nowe techniki działań artystycznych, stworzą małe galerie prac.

Podjęte działania pozwolą na aktywne zaangażowanie w czasie wolnym dzieci w prace artystyczne oraz poznanie nowych technik plastycznych. Zajęcia w świetlicy wiejskiej umożliwią rozwój umiejętności i zdolności manualno-artystycznych dzieci. Niezwykle istotne jest w tym przedsięwzięciu to, że własnoręcznie wykonane przez dzieci małe arcydzieła będą mogły sprawić radość bliskim. Swoje prace będą mogły zaprezentować w środowisku lokalnym poprzez tworzenie małych wystaw, których sami będą kustoszami. Na zajęciach dzieci będą wykonywały różne prace rękodzielnicze pod kierunkiem nauczycieli, ale także miejscowych „artystów” i rodziców . Będą to odlewy z gipsu, kwiaty z bibuły, zaproszenia i kartki okazjonalne, wytwory z masy solnej, robótki na drutach czy szydełkowanie. Do działania zaprosimy wszystkie chętne dzieci, młodzież i osoby starsze, które chętnie przekażą młodemu pokoleniu tak zapomniane już dziś techniki rękodzielnicze.

Działalność świetlicy nie zakończy się wraz z końcem projektu. Poczynimy kroki, aby świetlica i jej działalność trwały nadal i skupiały jeszcze szerszą grupę dzieci , młodzieży oraz mieszkańców  wsi.

Dzięki aktywizacji środowiska lokalnego i uruchomieniu świetlicy wiejskiej dzieci ,młodzież oraz mieszkańcy wsi  zdobędą nowe doświadczenia, a przede wszystkim wyzwoli się w nich chęć działania na rzecz wsi i gminy. Efekty swoich działań będziemy na bieżąco prezentowali na stronie internetowej Urzędu Gminy oraz w lokalnej prasie.